‘Sevginin Gücü’ Sevenleriyle Buluşuyor !

‘Sevginin Gücü’ Sevenleriyle Buluşuyor !

Ağustos 8, 2018 0 Yazar: admin

Dünya genelinde en çok hasılat elde eden Hindistan yapımlarından Bajrangi Bhaijaan, 17 Ağustos’tan itibaren seyirciyle buluşuyor

Bollywood’un sevilen oyuncularından Salman Khan’ın başrolünde yer aldığı, Hindistan sinemasının en çok izlenen yapımlarından biri olan Sevginin Gücü (Bajrangi Bhaijaan), 17 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de sinemaseverlerle buluşacak.

Dünya genelinde en çok hasılat elde eden Hindistan yapımlarından Bajrangi Bhaijaan, 17 Ağustos'tan itibaren seyirciyle buluşuyor

Kabir Khan‘ın yönetmenliğini üstlendiği, Hindistan sinemasının sevilen isimlerinden Salman Khan‘ın başrolünde yer aldığı Sevginin Gücü (Bajrangi Bhaijaan), Türkiye’de de sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmde Salman Khan’a Hindistan’ın en gözde aktrislerinden Kareena Kapoor ve genç yaşına rağmen olgun performansıyla övgülere mazhar olan Harshaali Malhotra eşlik ediyor.

Tedavisi için annesiyle çıktığı yolculuk sırasında kaybolan konuşma engelli beş yaşındaki Shahida ile iyi kalpli biri olan Bajrangi’nin yollarının kesişmesinin akabinde ikilinin Shahida’yı yuvasına kavuşturmak için verdikleri mücadeleyi anlatan film, sadece Hindistan’da önemli bir gişe başarısı yakalamamış; DangalSüperstar gibi bu performansını başta Çin olmak üzere Hindistan dışındaki ülkelere de yaymayı başarmıştı. Bajrangi Bhaijaan, verilere göre dünya genelinde en çok hasılat toplayan beş Hindistan yapımından biri olarak kayıtlarda yer alıyor.

Filmin yayınlanan konusu ise şöyle:

Pakistanlı Müslüman bir kız olan 5 yaşındaki Shahida, doğuştan konuşamıyordur. Annesi bir ümitle tedavi olması için onu Hindistan’a götürmeye karar verir. Ancak onca fedakarlıklarla çıktıkları bu yolculukta Shahida, uyuyan annesinden habersiz bir kuzu görünce trenden iner. Tren hareket edince küçük Shahida sesini duyuramaz ve bir başına oracıkta kalır. Bilmediği topraklarda ailesinden uzak kalan küçük kızın yolu, Bajrangi (Salman Khan) adlı iyi kalpli bir adamla kesişir. Ancak Bajrangi ona yardım etmeye çalışsa da konuşamayan kızın ne adını ne de evinin yolunu öğrenebilir. O sırada Bajrangi de sevdiği kadınla evlenmeye çalışmaktadır. Gelinin babası, Bajrangi’ye kendini kanıtlaması ve ev alması için belirli bir süre vermiştir. Ancak Bajrangi, bu çaresiz küçük kızı tek başına bırakamaz. Kaderin bir araya getirdiği bu ikili Shahida’nın ailesini ararken engellerle dolu ve sonunu bilmedikleri bir yola çıkarlar.