Netflix Hindistan’ın Gişe Rekortmeni Olan Baahubali Evrenini Uyarlıyor !

Netflix Hindistan’ın Gişe Rekortmeni Olan Baahubali Evrenini Uyarlıyor !

Ağustos 8, 2018 0 Yazar: admin

Netflix, Hindistan’ın en büyük film serilerinden biri olan Baahubali: Before the Beginning ve Baahubali: The Conclusion’ın öncesini anlatacak yeni dizisini duyurdu. Anand Neelakantan’ın The Rise of Sivagami isimli çok satan kitabından uyarlanacak seri için iki sezon onayının verildiği ve ilk sezonunun 9 bölümden oluşacağı belirtildi.

Online medya platformunun ilk orijinal Hint dizisi Sacred Games’in ardından böyle dikkat çekici bir projeyle gündeme gelmesi dikkat çekti. Bu durum Netflix CEO’su Reed Hastings’in aylar önceki “bir sonraki 100 milyon üyemiz Hindistan’dan gelecek” yorumunu akıllara getirdi.

Netflix bugün, en iyi mitoloji filmleri arasındaki küresel gişe rekortmeni Baahubali’den temel alınarak yaratılacak yeni Hint dizisini duyurdu.

Netflix The Rise of Sivagami Kitabını Uyarlayacak

Kısa süre önce Vikram Chandra’nın romanından uyarlanan Sacred Games ile iddialı bir orijinal Hint dizisini yayınlayan Netflix, yeni Hindistan serisiyle ülkede milyonlarca izleyici kazanacağının sinyallerini verdi. Ayrıca platform Sacred Games’in dışındaHindistan’daki ikinci korku dizi olan ‘Ghouli’ için tarih vermiş, mini korku serisinin 24 Ağustos’ta başlayacağını bildirmişti.ABD’li medya devinin yeni Hint serisinde; Baahubali evreninin arkasındaki ekip olan Arka Media Works ve SS Rajamouli’yle ortaklık kurduğu söylendi.

Baahubali Evreni Hint Orijinal Dizisinde Anlatılacak

Diziyi yönetecek isimlerin ise Deva Katta ve Praveen Sataru olacağı kaydedildi. Diğer taraftan, Netflix heyecan uyandıran dizinin çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Fakat önümüzdeki aylarda daha detaylı açıklama yapılacağı garantilendi. Netflix’in seriyle ilgili duyurusunda; Sivagami’nin isyankar ve kinci bir kızdan kraliçeye dönüşme hikayesinin anlatılacağı kaydedildi.Ayrıca iktidar, siyaset ve entrikanın odak noktalarında olduğu seride Mahishmati’nin bir şehir devletinden imparatorluğa yükselişinin ele alınacağı aktarıldı.

Tüm bunların ötesinde, Netflix’in iddialı Hint dizisinin Baahubali’deki gibi yüksek üretim değerleri, inanılmaz görseller ve epik bir anlatı tarzını benimseyeceği söylendi.

Hint Filmleri: Bollywood’un En İyi ve Yeni 35 Film Listesi

Şirketin üst düzey yöneticilerinden Erik Barmack Baahubali’nin birinci sınıf bir seri olduğunu vurgulayarak; “Hindistan’ın en sevilen hikayelerinden birinde dünyanın en yetenekli yazar ve üreticilerinden bazılarıyla çalışmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. İlave olarak seriden beklentilerini; “dizi, izleyicilere sevdikleri bir evren hakkında daha çoğunu sunabilmek ve milyonlarca insanı küresel Baahubali hayranlığına davet edebilmek için muazzam bir fırsat” sözleriyle açıkladı.