Hint Şarkıcı Anandi Bhattacharya’dan Yeni Albüm “Joys Abound”

Hint Şarkıcı Anandi Bhattacharya’dan Yeni Albüm “Joys Abound”

Ağustos 8, 2018 0 Yazar: admin

Klasik Hint ve dünya füzyon müziği çevrelerinde özel yeri olan şarkıcı Anandi Bhattacharya yeni albümü “Joys Abound” ile huzurlarınızda.

Hint slayt gitaristi Pandit Debashish Bhattacharya’nın kızı olan Anandi, doğumundan beri müzikle çevrilmiş ve evlerinin her odasında müzikle nefes alıp, bunun nasıl bir nimet olduğunu hissederek büyümüş.

Ali Akbar Khan, Ravi Shankar ve Lata Mangeshkar gibi, babasının ve diğer efsane Hint müzisyenlerinin yükselen etkisi ile birlikte Anandi, Thom Yorke, Ella Fitzgerald ve Joni Mitchell gibi farklı isimlerin de etkilerini taşıyor.

Bu dışa dönük bakış açısı, ünlü Hint kadın şarkıcı Vidushi Shubhra Guha’dan eğitim aldığı yıllarda, sesinin beslenmesiyle birleştiğinde, Anandi’nin müzikal mükemmellik ile yeni müzik yönlerini keşfetmesini sağlıyor.

Albüm, Rajasthan ve Bengal’in halk şarkıları ve Nobel ödüllü şair Rabindranath Tagore’un güzel bir parçası ile birlikte babası Debashish Bhattacharya ve Carola Ortiz imzalı özgün besteler içeriyor ayrıca dünyanın en önde gelen tabla müzisyenlerinden biri olan Anandi’nin amcası Subhasis ile hoş ve sempatik bir eşliğe de sahne oluyor.

Anandi Bhattacharya, “Joys Abound” albümünde yer alan “In Between Us” şarkısının videosuyla huzurlarınızda.